arheoloski-film-10
U narodnom Muzeju u Beogradu, juče je otvoren deseti Festival Arheološkog filma. Publika će moći da pogleda arheološke filmove autora iz Austrije, Belgije, Italije, Nemačke, Srbije, Turske, Francuske, Švajcarske i Španije. Poslednjeg dana smotre 17. marta, u okviru Dečjeg dana arheološkog filma, besplatno će biti prikazana dva crtana filma. Premijerne projekcije održavaće se svakodnevno od 20 časova, a reprizna prikazivanja predviđena su za termin od 17 časova.

Program 10. Festivala Arheološkog Filma:

Ponedeljak, 9. mart 2009.

19 časova Svečano otvaranje

19.30

Putovanje u kolevku Evrope
Režija: Petrus Van der Let
Austrija 2007.
Trajanje 52′

Troja – istinita priča
Režija: Su Turhan
Nemačka 2007.
Trajanje 44′

Utorak, 10. mart 2009.

20 časova

Misterije čarobnice Kis
Režija: Marc Jampolsky
Francuska 2007.
Trajanje 52′

Život u rimskim termama
Režija: Maria Luisa Ramos
Španija 2007.
Trajanje 16′

Pauza

Poslednji Rimljani
Režija: Philippe Axell
Belgija 2008.
Trajanje 52′

Sreda, 11. mart 2009.

20 časova

Povratak na Vlasac
Režija: Milena Vasić i Romana Vujasinović
Srbija 2008.
Trajanje 20′

Tajna zmijske boginje
Režija: Christian Bauer
Nemačka 2007.
Trajanje 52′

Pauza

Prvi zemljoradnici zapadnih Alpa
Režija: Marco Cima
Italija 2007.
Trajanje 14′

Federiko II, veza između istoka i zapada
Režija: Eduardo Gozalo
Španija 2007.
Trajanje 38′

Četvrtak, 12. mart 2009.

20 časova

Gigantske Bude
Režija: Cristian Frei
Švajcarska 2005.
Trajanje 95′

Pauza

Sahara, podneblje i ljudi
Režija: Philippe Axell
Belgija 2008.
Trajanje 24′

Petak, 13. mart 2009.

20 časova

Sveta Severa: između mita i istorijske stvarnosti
Režija: Massimo D’ Alessandro
Italija 2008.
Trajanje 45′

Rimsko pozorište u Kartagini
Režija: Jose Luis Gómez Merino
Španija 2007.
Trajanje 12′

Pauza

Na granici Kine, tvrđava u pesku
Režija: Serge Tignéres
Francuska 2007.
Trajanje 52′

Subota, 14. mart 2009.

20 časova

Tajna jedne bazilike
Režija: Toni Čerškov i Zoran Radosavljević
Srbija 2008.
Trajanje 19′

Biseri u nizu
Režija: Massimo D’ Alessandro
Italija 2008.
Trajanje 32′

Pauza

Pestum i Velija – sve teče sve stoji
Režija: Andrea Cristoph Schmidt
Nemačka 2007.
Trajanje 15′

Tajna Svetog Nila
Režija: Massimo D’Alessandro
Italija 2007.
Trajanje 30′

Nedelja, 15. mart 2009.

20 časova

Patina pustinje
Režija: Philippe Axell
Belgija 2007.
Trajanje 15′

Pakistan – tragovi u kamenu
Režija: Ulrike Beker
Nemačka 2008.
Trajanje 44′

Pauza

Gozbe kralja Luerna
Režija: David Geoffoy
Francuska 2007.
Trajanje 53′

Ponedeljak, 16. mart 2009.

20 časova

Sfinga – Čovek sa pokrova
Režija: Gabriele Wengler
Nemačka 2006.
Trajanje 44′

Pauza

Šeik Bedredin iz Simavne
Režija: Nurdan Arka
Turska 2006.
Trajanje 53′

Utorak, 17. mart 2009.

19 časova – DEČJI DAN ARHEOLOŠKOG FILMA – dečiji klub / tin klub

Srećna porodica Neolitići
Režija: Franco Viviani
Italija 2008.
Trajanje 24′
Crtani film

La Tina: komarac iz ravnice Pontina
Režija: Franco Viviani
Italija 2008.
Trajanje 24′
Crtani film

One thought on “Festival Arheološkog Filma 10

Leave a Reply

Your email address will not be published.