FreeNetWorld Filmski festival 2011 Niš

Sep 23rd, 2011 | napisao | kategorija: vesti

FreeNetWorld Internacionalni Filmski festival je festival kratkog filma koji okuplja autore i producente
najboljih filmskih produkcija iz celog sveta. FreeNetWorld promoviše sve žanrove kratkog filma – igrani,
dokumentarni, animacija, muzički video, eksperimentalni…

Festival je za 4 godine postojanja uspeo da se nametne kao veliki festival u svetskim okvirima te je
i kvalitet filmova koji stižu na naš festival vrhunske A produkcije.
Na adresu festivala ove godine je stiglo preko 250 filmova iz celog sveta sto je neverovatna cifra za bilo
koji festival kratkog filma. Međunarodni žiri je odabrao 30 filmova koji su usli u selekciju kao i pobenike
ovogodisnjeg festivala.

freenetworld 2011 filmski festival Nis

Gosti festivala:
• članovi žirija Miroslav Lakobrija (Beograd, Srbija), Rudy Deceliere (Geneva, Svajcarska), Maro Kocković
(Dubrovnik, Hrvatska), Voja Antonić (Beograd, Srbija) i Dušan Cvetković (Niš, Srbija)
Mirjana Batinić(Ljubljana, Slovenija) (koja u Niš dolazi početkom novembra sa svojom multimedijalnom
izložbom) i Julie Meitz(Lion, Francuska) će se publici obratiti preko video linka na samom festivalu
• autor filma “Mina, Djina, Kristina” Stevan Aleksić iz Beograda
• autor dokumentarnog filma Car, Sladjan Stojanović iz Vranja
• Preetam Koilpillai, reditelj i Venkatesh Narayanaswamy, producent filma Passport photos iz Indije
• Očekujemo i dolazak predstavnika Indijske, Španske i drugih ambasada u Srbiji
U okviru FNW festivala održaćemo predavanja i prezentacije:
• CINEMA 4D predavanje i prezentacija – predavač Marko Lazić, akademski slikar
• osnove produkcije zvuka – Miodrag Obradović, producent zvuka
• Kako snimiti film – Milan Peca Nikolić, filmski režiser, producent i profesor

PROGRAM FREENETWORLD FILMSKOG FESTIVALA 2011

Emitovanje filmova svake večeri od 21 čas u niškoj galeriji “Paviljon u Tvrđavi”.
U nedelju 2. oktobar proglašenje pobednika i dodela nagrada

30. septembar 2011 .
Fauntom/06:00/Miroslav Jovic – animirani film
Car/28:00/Sladjan Stojanovic – dokumentarni film
Mind Full of Wasps/10:00/Ignazio Federico Lanzo – eksperimentalni
I could be your grandmother/18:00/ Rézina Productions – fantastika
Icecream/09:00/Sophie Galibert – fantastika
The lucky road/30:00/Vladimir Tsarenko – fantastika
The Screamers/01:00/MAILUKI FILMS – fantastika
Avós/ 11:47/ Michael Wahrmann – fantastika
El premio/16:00/Leon Siminiani – fantastika

1. oktobar 2011 .
Lunchtime/ 00:30/ Mikhail Torich
Meanland/04:20/Rosa Lykiardopoulos – muzički video
Daisy cutter/06:00/Enrique Garcia – animirani film
Passport photos/14:20/Preetam Koilpillai – dokumentarni film
Mina Djina Kristina/22:30/Stevan Aleksic – fantastika
Maslacak/01:00/Zikica Jovanovic – fantastika
Atroz/10:00/Francisco Alvarez – fantastika
Pura Imagen/ 08:50/ Jonas Weydemann – fantastika
Porque Hay Cosas/13:00/Lucas Figueroa – fantastika
La gran carrera/07:00/Kote Camacho – fantastika
Le hobby/15:00/Nicolas Zappi – fantastika
Manual Practico/19:00/Ciro Altabas- fantastika
Po obed/03:30/Toma Waszarow – fantastika
Soba – The Room/05:09//Ivana Juric- animirani film

2. oktobar 2011.
Amar/08:00/Isabel Herguera – animirani film
Machine man/15:00/Roser Corella – dokumentarni film
Horse Glue/07:00/Stephen Irwin – animirani film
Das Heimweh der Feldforscher /15:00/Robert Gwisdek – eksperimentalni
Goliath/06:00/MAILUKI FILMS – eksperimentalni
Dulce/14:00/Ivan Ruiz Flores – fantastika
El cortejo/14:00/Marina Seresesky – fantastika
Vsichko za teb/19:00/Toma Waszarow – fantastika
The Piano/27:00/Levon Minasian – fantastika

Lajkuj, tvituj, podeli:
jos iz kategorije vesti


Tagovi:

ostavi komentar